Čo je mulčovanie trávnatých plôch? Je to spôsob kosenia, kedy sa pokosená hmota nezberá, ale je rozdrvená na drobné kúsky, čím sa vytvorí tzv. mulč, ktorý slúži aj ako prírodné hnojivo.
Pri štandardnom kosení je tráva odseknutá a čo najrýchlejšie vyhodená von z telesa kosačky, takže vznikajú veľké kusy trávy. Pri mulčovaní trávy sa špeciálne nože a protiostrie v mulčovači postarajá o rozsekanie trávy, ale aj buriny na jemné časti, ktoré rýchlo uschnú a pozemok je o pár dní „ako pohrabaný“.

Takto sú ušetrené nemalé prostriedky za odvoz trávy na skládku. Ak vás zaujíma cena mulčovania, kliknite na cenník.

 

Mulčovanie traktorom je vhodné na kosenie vysokej trávy, buriny, malinčia, šípok, náletov a pod. na pozemkoch zanedbaných záhrad, stavebných pozemkoch, vihohradov, fotovoltaických elektrární (FVE),  obnovu lúk, údržbu firemných areálov, alebo verejných priestranstiev.

 

Kontaktujte nás ohľadom nezáväznej obhliadky, radi vám vypracujeme ponuku.

Na veľké  parcely využívame traktor s mulčovačom a na malé zasa jednonápravový mulčovač. Stroje sú vhodné na mulčovanie vysokej trávy, mulčovanie buriny, kríkov, malinčia a pod.

 

Na extrémne zanedbané a zarastené pozemky používame lesnú frézu, tá si poradí aj drevom o priemere 15cm. Pozrite našu ponuku čistenia pozemkov.

Naše práce:

    Žiadosť o nezáväznú ponuku

    Polia označené hviezdičkou * sú povinné.